Cuprum Arena

Status: Zrealizowane

Wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe Cuprum Arena jest pierwszym obiektem handlowym na taką skalę i o takiej jakości nie tylko w Lubinie, ale w całym regionie Zagłębia Miedziowego. Unikalny kształt oraz wykończenie centrum wyróżniają obiekt również na międzynarodowym rynku centrów handlowych. Na świecie powstają trzy galerie handlowe w kształcie koła, a Cuprum Arena jest pierwszym z nich i jedynym tego typu obiektem w Polsce. Nowoczesna architektura w pełni odpowiada najnowszym trendom na świecie, a materiały, których użyto do wykończenia Cuprum Arena, to najwyższej jakości granit, szkło, stal, drewno, a także płyty z aluminium w kolorze miedzi symbolizujące znaczenie tego surowca dla regionu i rozwoju nowoczesnego przemysłu.

Cuprum Arena jest obiektem wielofunkcyjnym: handlowo-usługowym, pełni również funkcje rekreacyjno-rozrywkowe i kulturalne, a także biurowe. Na ponad 34 000 m kw. powierzchni handlowej znajduje się 130 sklepów i punktów usługowych. Klienci mogą skorzystać z bogatej oferty handlowej sklepów wszystkich branż, m.in. delikatesów spożywczych, RTV/AGD, kosmetycznej, wyposażenia wnętrz, a także salonów z odzieżą i obuwiem najlepszych krajowych i międzynarodowych marek. Cuprum Arena oferuje pełną gamę usług, znajdziemy w nim m.in. pralnię, fryzjera, krawca. Na poziomie +2 znajduje się multipleks z pięcioma salami, w tym jedną z możliwością projekcji filmów w 3D, a na poziomie +3 klub fitness, a także centrum biurowe.

Intencją inwestora – spółki Prestiż MGC Inwest Sp. z o.o. – było stworzenie unikalnego obiektu wielofunkcyjnego, który zapewni mieszkańcom regionu jak najszerszy zakres usług i wybór towarów. Ważną część projektu stanowi przestrzeń publiczna wokół centrum, na którą składają się tereny zielone, ławki przed centrum, a także amfiteatr, który jest integralną częścią projektu.

Cuprum Arena w liczbach

Powierzchnia całkowita76 000 mkw
Ilość lokali handlowo-usługowych130
Powierzchnia najmu35 000 mkw
Supermarket / LIDL1 450 mkw
RTV AGD / Media Markt3 040 mkw
Kino / Helios2 690 mkw
Kawiarnie, restauracje, food court1 300 mkw
Klub fitness2 010 mkw
Powierzchnie biurowe1 700 mkw
Miejsca parkingowe800
Wartość inwestycji70 mln euro
Rozpoczęcie budowylipiec 2007 r.
Otwarcie9 maja 2009 r.

Cuprum Arena - Galeria zdjęć