ultro

Galeria Warmińska powstanie szybciej niż zakładano?

Niewykluczone, że zakupy będzie można w niej robić już na początku września, a nie pod koniec października 2014 r. A wszystko przez szybsze tempo robót.

W czerwcu budowlańcy mieli za sobą 30 proc. prac. Ale prace posunęły się bardzo do przodu. – Mamy już wykonanych 85 proc. robót – mówi Leszek Sawicki, dyrektor kontraktu. – Na grudzień planujemy oddanie obiektu w stanie surowym.

We wtorek odwiedziliśmy plac budowy. W środku widać już m.in. przyszłe pasaże handlowe, po których chodzić będą klienci Galerii Warmińskiej.

– W przyszłym tygodniu rozpoczynamy pierwsze prace na elewacji – zapowiada Marcin Namięta, kierownik budowy. – Do tej pory, oprócz prac konstrukcyjnych, wykonaliśmy już m.in. kanalizację burzową i system wentylacji.

Kierownik Namięta dodaje, że niektóre prace kończą się praktycznie codziennie o godz. 3 nad ranem. – Tak jest przy charakterystycznej ścianie ażurowej wysokiej na 24 metry od strony al. Sikorskiego – opowiada Namięta.

Obecnie na budowie pracuje około 400 robotników. Szybkie tempo prac może doprowadzić do korekty terminu otwarcia, który pierwotnie był zaplanowany na koniec października. – Jeżeli zima nie pokrzyżuje nam planów, to nowy termin zakłada otwarcie galerii 5 września – zapowiada kierownik Namięta.

źródło: olsztyn.gazeta.pl